جشن اسفندگان (سپندارمذگان) چیست؟ والنتاین و روز عشاق

نیاکان ما ایرانیان چند هزار سال پیش جشنی را برپا می‌کردند به نام سپندارمذگان، جشنی که به بزرگ‌داشت جایگاه زن و زمین می‌پرداخت و در آن پیش‌کش‌ها و هدیه‌هایی به زنان داده می‌شد.
این جشن ملی با را در کنار جشن مهرگان می‌توان جشن‌ روز عشاق دانست. با توجه به نزدیک بودن زمان جشن اسفندگان (سپندارمذگان) به والنتاین، بد نیست ایرانیان در چنین روزی جشن دل‌دادگان را برپا کنند.
دو تاریخ برای این جشن مد نظر است. یکی 29 بهمن (همان 5 اسفند یعنی روز «سپندارمذ» با گاه‌شماری کهن و 5 اسفند با گاه‌شماری کنونی یا همان خیامی)
تفاوتی ندارد. در هر کدام از این روزها می‌توان عشق خود را به دل‌دار خود ابراز کرد. ارزش کار در این است: برپایی یک جشن ملی و ایرانی
 

بیشتر در این باره بخوانید:
http://ariapars.persianblog.ir/post/82/

/ 3 نظر / 314 بازدید
کسب درآمد بسیار بالا بدون کمترین هزینه

آسانترین راه برای کسب درآمد از بازدیدکنندگان سایت و وبلاگتان. کافی است با استفاده از لینک بالا در این سایت عضو شده و کد مربوطه را درون سایت و یا وبلاگ خود قرار دهید. از این به بعد با ورود هر بازدید کننده به سایت شما کسب درآمد کنید.با بالاترین نرخ موجود و تضمین پرداخت درآمد شما.قبلا از قراردادن کد سایت خود را ثبت کنید تا درآمدتان لحاظ شود.

admin fazkade

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم شمارو به بازدید از سایت فازکده | بزرگترین پایگاه سرگرمی دعوت میکنم .

قاسم

سلام هیچ یهودی و بودایی هندو کریسمس رو جشن نمیگیره هیچ مسیحی عید فطر رو جشن نمیگیره پر واضحه جشن مذهبی قابل تعمیم نیست ولی همه ایرا نیا چه کلیمی چه مسیحی و چه زرتشتی و مسلمون نوروز رو جشن میگیرن سیزده بدر رو تفریح میکنن همه این مراسمات غیر دینی هستن و حتی ملل مختلف این جشن رو دوست دارن اسفندگان . سده . تیرگان رسوم زرتشتی هست ما رسوم دیگری داشتیم که مانوی بودن سالیان درازیست که اقلیت مسیحیان از زمان ساسانیان و قبلتر در ایران بودن ورسوم خودشون رو داشتن و... از رسوم قدیمی و غیر مذهبی و عمومی مردذم ایران جشن حوت در اسفند جشن کشاورزان جشن بابا دهقان جشن گلگردانی جوونا در محله ها میگردن و شعر میخونن و مردم هم بهشون انعام میدادن