شبکه بی‌بی‌سی محفل تجزیه‌طلبان و در اندیشه‌ی تجزیه ایران

   امشب شبکه‌ی #بی‌بی‌سی فارسی در برنامه‌ی #پرگار برای چندمین‌بار متوالی با دعوت از چند #تجزیه‌طلب جیره‌خوار #علیف در اران (#جمهوری_آذربایجان) و #ترکیه #تجزیه ایران یا #فدرالیسم شدن سامانه‌ی سیاسی (مقدمه تجزیه) ایران را به بحث و گفتگو گذاشت.

  این شبکه و مجریان این برنامه زیرکانه و کثیف مسائل دروغ و به دور از واقعیت را به‌گونه‌ای عادی جلوه می‌دادند که بینندگان نه تنها این مسائل را بپذیرند که به مراحل بالاتر یعنی گزینش #تجزیه_ایران یا فدرالیسم کردن آن بیاندیشند.

  برای نمونه نه‌تنها مهمانان تجزیه‌طلب از اصلاح دروغ و جعلی #آذربایجان_جنوبی و #آذربایجان_شمالی بهره می‌بردند بل‌که آن را مجری به اصطلاح بی‌طرف نیز همانند یک حقیقت به‌کار می‌برد.

  یا اشاره به واژه‌ی #ملت و #ملیت‌ها در ایران برای اشاره به اقوام ایرانی مانند #آذری یا #کرد یا #بلوچ یا... (گویا فراموش کرده‌اند ملیت در مفهوم نوین خود به هیچ عنوان مربوط به زبان نیست. نمونه‌ی آن کشورها و ملت‌هایی مانند هند، آمریکا، سوئیس، چین و ...)

   یا ارائه‌ی آمارهای دروغ ناشی از توهم جدایی‌طلبان پان‌ترکیست مانند آمار 40% جمعیت #آذری‌زبانان ایران یا... کشور ایران آمار رسمی دارد و آمار رسمی کشور ایران جمعیت آذری‌ها را حدود 14% نشان می‌دهد، هم‌‎چنین آمار #سازمان_سیا نشان می‌دهد که آذری‌زبان‌ها 18% جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند.

  یا ادعاهای خنده‌داری مانند جدایی‌طلب بودن #شیخ_محمدخیابانی و #انقلاب_مشروطه و.. در این برنامه توسط این عناصر تجزیه‌طلب در برنامه‌ی #پرگار شبکه‌ی #بی_بی_سی مطرح شد و مهمانان آزادانه توانستند این دروغ‌ها و تحریف‌ها را مطرح سازند.

  نغز است که در این برنامه از هیچ کارشناسی که مخالف تجزیه‌طلبان باشد دعوت نشده بود و مهمانان برنامه هرآنچه دروغ و تحریف و نفرت‌پراکنی که می‌توانستند را با خاطری آسوده از تریبون #تلوزیون_بی_بی_سی مطرح کردند.

در پایان برای کسانی که به‌دور از تعصب و شعار و.. و به صورت جدی و علمی خواهان بررسی اندیشه‌ها و فعالیت‌های تجزیه‌طلبان #پان‌ترکیست در ایران هستند کتاب «#پان‌ترکیسم_ایران_و_آذربایجان»، نوشته‌ی #محمدرضا_محسنی_حقیقی را اکیدا پیشنهاد می‌کنیم. نشانی رسمی تارنمای نویسنده: http://www.rezamohseni.ir

 

/ 0 نظر / 88 بازدید