چند پیشنهاد سودمند پیش از درخت‌کاری با توجه به بحران آب

1- کوشش کنیم تا جایی که می‌شه درخت‌های دیم و کم‌آب به ترتیب: {انگور (دیم)، انجیر (دیم)، بادام (دیم)، پسته، انار و ...} با در نظر گرفتن وضعیت آب و هوایی منطقه بکاریم. این درخت‌های دیم تنها با 2 بار آبیاری شبانه در تابستان دوام آورده و میوه خوبی می‌دهند.

2- برای کاشت درخت کوشش کنیم گوده‌ها را تا جای امکان بزرگ و ژرفت در نظر بگیریم. اگر امکانش هست تا 1.5 متر ژرفای کوده را در نظر بگیریم و سپس خاک را با دست‌کم 1/3 کود کمپوست، کود برگ و جانوری درهم‌آمیخته کنیم تا در آینده‌ این کودها نه تنها در اختیار ریشه باشند بل‌که آب بیش‌تری را در خود نگه داشته و دوره‌های آب‌یاری و مصرف آب را کاهش دهند.

3- آب‌دهی به درختان را در شب‌ها انجام داده و با آب‌دهی بیش‌ از اندازه درخت را بدعادت نکنیم! با انداختن بقایای گیاهان هرز در پای درختان یک خاک‌پوش گیاهی ایجاد کنیم تا از تبخیر آب جلوگیری شود.

5- برخی از درخت‌ها نیاز آبی بالا دارند. (سیب، گلابی، گیلاس، آلبالو، گردو، آلو، هلو و ...) کاشت این درخت‌ها را برای مصرف شخصی و خانوادگی به 1 عدد محدود کنیم تا در صورت جدی‌تر شدن خشکسالی‌ها و گران شدن آب، باز هم باغی سبز و زنده داشته باشیم و رنج‌هایی که کشیدیم برباد نرود.

6- به‌جای کاشت درختان زینتی با نیاز آبی بالا مانند (صنوبر، سپیدار، چنار، بید و...) درختانی مقاوم به خشکی و کم توقع مانند (انواع سرو، عرعر و بادام کوهی) ... بکاریم.

/ 1 نظر / 118 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updapدات کام با تشکر[گل] [گل]