تاریخ و فرهنگ ایران بزرگ

تاریخ و فرهنگ و زبان ایران بزرگ فرهنگی

 
پان ترکسیت
نویسنده : کورش محسنی - ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۸
 


برگرفته شده از: http://www.facebook.com/antipanturk
*
کارتون: "تو دهنی مردم آذربایجان به نژادپرستان و جدایی‌طلبان پان‌ترکیست"
پان‌ترکیست‌ها چه کسانی هستند؟ شماری جیره‌خوار حاکمان اران (کشور جعلی آذربایجان) که خون شهیدان آذری را در مبارزه با ترکان و عثمانی‌ها و مغولان، پایمال می‌کنند.
کسانی که کوشش می‌کنند خون زنان و مردان آذری را که به دست «تیمور لنگ» ترک و برادران مغول‌اش ریخته شده بی ارزش کنند و آذری‌ها را با ترک-مغول برابر نهند.
کسانی که کوشش می‌کنند زبان 400 ساله‌ی ترکی را که به زور شمشیر در آذربایجان جای زبان بومی «پهلوی آذری» را گرفته است، زبان اصلی منطقه بشمارند و سپس ریشه‌های فرهنگی و تباری یکسان اقوام ایرانی را کنار زده و بر طبل جدایی‌خواهی بکوبند
پان‌ترکسیت‌ها و تحریف‌گران تاریخ ایران و آذربایجان همیشه ایرانی، در صورتی که ادعا دارند زبان ترکی در آذربایجان از آغاز وجود داشته و ره‍آورد ترکان-مغولان مهاجم آسیای میانه و شمال چین نیست. لطفا چند سند و نوشته که در آذربایجان یافت شده باشد و به زبان ترکی باشد و مربوط به 700 سال پیش تر باشد ارائه فرمایند.
چشم به راه شما هستیم. البته به دور از فحاشی و ناسزاگویی و تنها با ارائه ی مدرک معتبر.
هم‌میهنان آذری، چند درصد از مردمی که در «تبریز» و «اردبیل» و «زنجان» می‌بینید مانند عکس شماره‌ی 1 و 2 دارای گونه‌های پهن و چشمانی تنگ هستند؟ شاید 2% یا حداکثر 5%.
همین درصد اندک هستند که خون شهیدان ایرانی آذری، که در برابر ترکان و عثمانی‌ها ریخته شده را پایمال می‌کنند. این‌ها نوادگان همان ترکان آغوز هستند که نزدیک به 600 سال پیش، به ایران و آذربایجان تاختند و هزاران هزار آذری ایرانی را کشتند و زبان بومی آذربایجان، یعنی پهلوی-آذری را از میان بردند.
به پژوهش های ژنتیک که در این زمینه انجام شده و نتیجه‌ی آن نشان دهنده‌ی هم‌ریشه بودن اقوام ایرانی آذر، کرد، بلوچ، قفقازی، گیلکی، لر، بختیاری و پارسی زبان و .. است بنگرید تا به دروغ‌گویی‌های پان‌ترکیست‌ها پی ببرید:
http://ariapars.persianblog.ir/post/256
*آیا می‌دانستید که به وارونه‌ی دروغ‌گویی‌های پان‌ترکسیت‌ها، «زبان پارسی» زبان قوم «پارس» نیست. زبان پارسی کنونی زبانی است که از شمال شرقی ایران بزرگ، یعنی خراسان، برخاسته است و زبان قوم پارس نیست. زبان پارسی به دلیل بهره‌گیری فرمان‌روایی ساسانی از پارس، زبان پارسی نامیده شد.
* آیا می‌دانستید که زبان پارسی، زبانی است که اقوام ایرانی مانند آذری‌ها، کردها، بلوچ‌ها گیلکان، لرها، بختیاری‌ها و ... آن را به عنوان زبان ملی و رسمی برگزیدند و هر یک از این اقوام در درازای زمان به آن غنا بخشیدند و در شاهکارهای آن سهیم هستند؟
آیا می‌دانستید که آذری‌ها و ارانی‌ها (جمهوری آذربایجان دروغین) باوجود کسانی مانند نظامی، قطران تبریزی، شهریار (بیش از 90% از شعرهای شهریار به زبان پارسی است) و... از صاحبان زبان پارسی به‌شمار می‌آیند؟
*